Proces odchudzania to żmudna praca i duże wyzwanie dla wszystkich, którzy walczą z nadprogramowymi kilogramami. Aby pozyskać dodatkowe informacje na temat sposobów ułatwiających zwiększenie efektów nie stronimy od czytania poradników, z których możemy dostać dosyć ogólne wskazówki. Bardzo często poruszanymi zagadnieniami jest temat z tytułu artykułu. Poniżej zbierzemy w całość informacje, które pomogą przyspieszyć pracę Twojego metabolizmu.

Przemiana materii – czy możemy mieć na nią wpływ?

W ich skład wchodzi zarówno trawienie oraz rozkład poszczególnych substancji  z uwolnieniem energii jaka to jest potrzebna do prawidłowej pracy narządów, jak i również procesy związane z wytwarzaniem nowych składników, tj.: węglowodanów, białek, a także tłuszczów – rzecz jasna tych pożytecznych. Prawdą jest również to, że przyspieszenie, a właściwie usprawnienie tych procesów, pozwoli nam zachować zdrowie oraz smukłą sylwetkę.

Śmiej się!

Znane wszystkim przysłowie niesie ze sobą więcej prawdy, aniżeli moglibyśmy przypuszczać. Śmiejąc się powodujesz, że pracuje cały Twój organizm. Musisz zdawać sobie sprawę, że wysiłek podejmowany jest nie tylko przez przeponę, ale i także mięśnie twarzy, ramion czy brzucha – te poprzez rytmiczne ruchy kurczą się i wywołują nacisk na organy wewnętrzne. W ten sposób powoduje to ogólne pobudzenie, lepszą pracę wątroby oraz poprawę perystaltyki jelit. Nabierając gwałtownie powietrza do płuc, sprawiasz, że do krwioobiegu trafia więcej tlenu, który to podczas spalania kalorii odgrywa kluczową rolę.

Według szacunkowych wyliczeń jedna minuta śmiechu pozwala spalić 12 kilokalorii – w ten sposób może obliczyć, że w ciągu 20 minut pozbywamy się wartości energetycznej zawartej w jednym batoniku.

Białka jako podstawa diety

Białka to składniki pokarmowe, które w znaczący sposób wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego metabolizmu. Pamiętaj, że dzieje się to dzięki rozlicznym enzymom poprawiającym nasze trawienie poprzez wstępny rozkład pożywienia. Jednak nie zaliczają się one do trwałych związków ponieważ w temperaturze 42 st. Celsjusza ulegają one denaturacji. Jeżeli zależy Ci na tym, aby dostarczyć ich więcej do swojego organizmu, powinniśmy jeść więcej surowych warzyw i owoców, ale i również odpowiednio przygotowane produkty pochodzenia zwierzęcego. Spore dawki wspomnianych enzymów zawarte są m.in.: w miodzie, ananasach, nasionach czy kiełkach. Białko w znaczący sposób podkręca nasz metabolizm.

Kawa i czerwona herbata

Kofeina zawarta w kawie to środek, który wpływa na poprawę metabolizmu. To ona powoduje wzrost termogenezy organizmu, czyli zużycia energii na produkcję ciepła. Wykazano również jej pozytywny wpływ na spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, przez co jesteśmy gotowi na wzmożoną aktywność fizyczną. Tak jak wszystko w nadmiarze i również kofeina może zaszkodzić – zwiększa ciśnienie krwi, może być przyczyną zawału, nerwicy czy też bezsenności.

Z kolei czerwona herbata, np.: pu-erh to kolejny sposób pozwalający przyspieszyć pracę układu pokarmowego. Jej produkcja polega na krótkiej fermentacji liści, co sprawia, że nabiera ona szczególnych właściwości i specyficznego smaku, który być może nie każdemu przypadnie do gustu. Z całą jednak pewnością warto jest się przełamać i przyzwyczaić do ziemistego aromatu naparu, ponieważ stanowi ona świetne uzupełnienie diety.

Ranking suplementów diety na odchudzanie

Rate this post
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply