Aby dieta mogła przynieść zadowalające efekty konieczne staje się wybranie dobrych węglowodanów i tłuszczy. W praktyce oznacza to, że wiele warzyw, ryb, jaj, chudego białka czy produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczy pozostają w codziennym jadłospisie. Poprzez jej stosowanie można zmienić swój wygląd wobec czego warto z całą pewnością stosować się do jej zaleceń.

Główne założenia diety South Beach

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że dieta nie eliminuje zupełnie wszystkich węglowodanów. Dozwolone cukry to te o niskim indeksie glikemicznym, których zadaniem jest utrzymywanie stałego poziomu cukru we krwi oraz dają uczucie sytości na dużej aniżeli te, które posiadają wysoką wartość indeksu. Pora żebyś pożegnał się z niezdrowymi tłuszczami nasyconymi i tłuszczami trans. Do swojego menu będziesz musiał wprowadzić zdrowsze tłuszcze jednonienasycone takie, jak np.: oliwa z oliwek i awokado.

Etapy diety South Beach

Kuracja odchudzająca składa się z trzech etapów, ale jeśli masz mniej niż 10 kilogramów do stracenia to spokojnie możesz rozpocząć od drugiego etapu. Każda z faz staje się coraz to mniej restrykcyjna – nie ma liczenia kalorii, gramów tłuszczu, węglowodanów itp. Będziesz jeść trzy posiłki dziennie plus dwie przekąski i jeden wysokobiałkowy deser. Jej długość w znacznej mierze uzależniona jest od ilości kilogramów jakie masz do stracenia.

Faza 1: jest najkrótsza i jednocześnie najbardziej restrykcyjna. Trwa ona dwa tygodnie i jest przeznaczona do stabilizacji poziomu cukru we krwi i wyeliminowania nadmiernego łaknienia. W tym etapie będziesz jeść duże porcje chudego białka – ryby, skorupiaki, indyka, kurczaka; ponadto dużo warzyw, sałatek, fasoli, jaj, niskotłuszczowego nabiału oraz do 2 łyżeczek dziennie zdrowych tłuszczów takich jak: orzechy, oliwa z oliwek. Musisz pamiętać o tym, że zabronione jest jedzenie owoców oraz picie soków owocowych, skrobi, produktów pełnoziarnistych czy żywności bogatej w cukier i alkohol.

Faza 2: przechodząc do niej możesz ponownie włączyć do swojego jadłospisu węglowodany złożone takie jak: chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, brązowy makaron i owoce. Możliwe staje się wprowadzenie porcji owoców i trzech porcji skrobi dziennie. Ponadto dwie przekąski dziennie, które w fazie 1 są wymagane, w 2 są już obowiązkowe. Możesz się również napić kieliszka czerwonego wina do obiadu.

Faza 3: jest to faza utrzymania. Twórcy kuracji zalecają jedzenie 3 kawałków owoców dziennie od 3 do 4 porcji skrobi i więcej niż 2 łyżki zdrowych tłuszczy.

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Czy stosowanie diety South Beach może przynieść efekty?

Badania pokazują, że jest to skuteczny sposób, aby schudnąć przynajmniej na samym początku.

Czy łatwo jest stosować dietę South Beach?

Mimo faktu, że najbardziej restrykcyjna faza diety South Beach trwa tylko dwa tygodnie, a etap drugi nakazuje unikania produktów takich jak białe pieczywo, ziemniaki, ciastka, lody, miód  dżem.
Stosując się do jej zaleceń możliwe jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, jednak wiele zależy od nas samych.

Rate this post
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply