Będąc na diecie redukcyjnej bądź dbając o ilość spożywanych kalorii zwykle skupiamy całą swoją uwagę na żywności pomijając rodzaj napojów, które pijemy w ciągu dnia. Natomiast pierwszym krokiem, którego eliminacja przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego efektu jest rezygnacja ze słodkich napojów na rzecz wody oraz głównie niesłodzonej kawy i herbaty.

Puste kalorii zamknięte w butelce

Pijąc słodkie napoje spożywamy od kilkadziesiąt do kilkuset kalorii więcej każdego dnia. Dawka cukru jaką w ten sposób dostarczamy sobie każdego dnia powoduje gwałtowny wzrost i następujący po nim spadek glukozy we krwi – co jest następstwem pojawiającego się uczucia głodu. Stąd też dietetycy alarmują, aby rezygnować ze słodzenia herbaty i kawy, a wszelkie kolorowe napoje zastąpić wodą. Ta zmiana już na starcie spowoduje, że spalisz kilka kilogramów.

Dlaczego woda pomaga w odchudzaniu?

Dobroczynne działanie wody na organizm jest znane od bardzo dawna. Szklanka wody przed śniadaniem pomaga kontrolować apetyt, przez co o wiele szybciej poczujemy się syci. Mimo, że woda pozostanie w żołądku, to jeśli pijemy ją regularnie będziemy w stanie utrzymać uczucie sytości na dłużej. Jej regularne picie pozwoli Ci zmniejszyć ochotę na przekąski. Znanym sposobem na poradzenie sobie z zachciankami jest wypicie szklanki wody i odczekanie 10 minut. Jeżeli po upływie 10 minut nadal będziesz głodny to warto jest wybrać zdrowy zamiennik przekąski. Trzeba również dodać, że woda pomaga w trawieniu – brak systematycznego dostarczania wody spowalnia trawienie oraz zmniejsza metabolizm tłuszczów. Od lat znane i cenione są właściwości wody, które pomagają wypłukać organizm ze zbędnych toksyn, dzięki czemu pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wielu narządów, dodatkowo nawilża skórę oraz niweluje uczucie zmęczenia.

Ranking suplementów diety na odchudzanie

Sposoby, które pozwolą Ci pić więcej wody

  • swój dzień rozpocznij od szklanki wody z cytryną,
  • na 15 minut przed posiłkiem wypijaj szklankę wody,
  • zabieraj ze sobą małą butelkę wody
  • ustaw przypomnienie w telefonie, które pozwoli Ci pamiętać o wypiciu szklanki wody,
  • śledź swoje dzienne spożycie wody,
  • jeżeli nie przepadasz za czystą wodą to zadbaj o zmianę na smaku uwzględniając swoje preferencje – możesz dodać plasterek cytryny, limonki, świeżego ogórka

Zielona herbata i jej właściwości

Ekstrakt z zielonej herbaty zawiera poliefenole oraz kofeinę, które przyspieszają termogenezę i utlenianie tłuszczu, dzięki czemu może nieznacznie zwiększyć tempo metabolizmu. Rekomendowana przez lekarzy i dietetyków ilość do 2-3 filiżanki dziennie. Należy pamiętać, że nadmierne picie zielonej herbaty może spowodować zmniejszenie absorbcji żelaza i kwasu foliowego w organizmie.

Szklanka zielonej lub czarnej herbaty bez cukru zawiera tylko kilka kalorii, dlatego też jest polecanym napojem podczas kuracji odchudzającej.

5/5 - (1 vote)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

2 komentarze

  1. Muszę przyznać, że ja też długo nie mogłam się zmusić do wypijania zalecanej ilości wody każdego dnia. Pomogła mi jednak pewna sztuczka, o której powiedziała mi koleżanka z pracy. Otóż, na butelce wody mineralne narysowałam sobie znaczniki i podpisałam je godziną, do której powinnam wypić określoną ilość wody. Butelka stała cały czas na moim biurku, dzięki czemu mimowolnie na nią zerkałam i przypominałam sobie o tym, że czas na łyk wody 🙂 wydaje się może banalne, ale w moim przypadku rzeczywiście przyniosło rezultaty!

  2. Wiem doskonale, że woda jest najlepszym napojem, który świetnie wpływa na nasz organizm i nie ma praktycznie żadnych kalorii. Ale o ile wypijanie jej dużych ilości latem czy nawet wiosną, nie jest problemem, to w zimie wydaje mi się wręcz niemożliwe! Bo kiedy na zewnątrz chłód, ostatnią rzeczą o jakiej marze jest woda, dlatego ja zawsze zamieniam ją na ciepłą herbatę. Oczywiście podczas treningów piję wodę, ale kiedy siedzę w domu albo w pracy zdecydowanie stawiam na herbaty. Dla mnie najlepsze są zielone, ale zwykłą czarną z miodem i cytryną też nie pogardzę 😉

Leave A Reply