Ćwiczyć możemy niemalże wszędzie – brak klubu fitness w okolicy, brzydka pogoda czy wysokie ceny karnetów to tylko wymówki. W końcu dzisiaj wystarczający jest komputer z dostępem do Internetu oraz odrobina wolnej przestrzeni, aby móc zadbać o siebie.

Trening w domu

Przyjęło się, że najlepszymi zestawami ćwiczeń są te, które zostały ułożone przez profesjonalistów. Z tymże profesjonalistów nie trzeba szukać wyłącznie na siłowni – z ich porad możliwe jest skorzystanie również online. W szczególności na naszą uwagę zasługują kanały na Youtube – jest to znakomita dawka motywacji, a przede wszystkim zawierają sporą ilość cennych porad  i prowadzą je osoby, które zafascynowane są sportem.

Poniżej przedstawiamy naszą propozycję kilku kanałów, które zasługują na Twoją uwagę.

Trenerka.info – jego założycielką jest Aleksandra Żelasko – instruktorka, kulturystka, fitnessu, pilatesu oraz trener personalny. Na ten kanał składa się kilkanaście playlist, które poświęcone są jak choćby nawet: ćwiczeniom kardio, pilatesowi, ćwiczeniom na brzuch czy pośladki.

Ciekawą inicjatywą było stworzenie serii typu forma domowa, która skierowana jest do zabieganych kobiet, które pomimo ograniczeń czasowych chciałyby zadbać o swoją sylwetkę. Na stronie możesz znaleźć wiele przydatnych informacji wobec czego warto jest skorzystać ze wskazówek w ten sposób znalezionych.

Ewa Chodakowska – kanał na Youtube.com prowadzony jest przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych trenerek w naszym kraju. Znana jest ona z intensywnych zestawów ćwiczeń o zabójczej skuteczności. Wśród ponad 50 nagrań, które są dostępne zupełnie za darmo można znaleźć kilkuminutowe wyzwania oraz filmiki motywujące. Na stronie instruktorki możliwe staje się nabycie płyt DVD z kolejnymi treningami oraz jej książek, które poruszają tematykę fitness.

Rusz się – to z kolei rozbudowany kanał, dla wszystkich kochających sport i lubiących dbać o swoją sylwetkę. Współtworzony jest on m.in.: przez Joanne Jabłczyńską znaną aktorkę serialową. Wśród dostępnych na kanale filmów można znaleźć i te, które dotyczą specjalistycznych treningów dla biegaczy, joga czy ćwiczenia kettlebells. Ponadto znaleźć można również porady, które dotyczą zdrowego stylu życia

Tone It Up – jest to kanał na Youtube.com anglojęzyczny. Prowadzony jest on przez dwie wyjątkowo energiczne trenerki, które zdobyły serca wielu chcących umięśnić swoje ciało. Dziewczyny zarażają energią wobec czego odwiedzający bardzo chętnie wracają, by poćwiczyć przy ich udostępnianych filmach.  Kanał zawiera bardzo dużo nagrań, które poświęcone są ćwiczeniom na różne partie ciała. Dodatkowo znaleźć na nim można i filmy z przepisami oraz wskazówkami dotyczącymi zdrowego stylu życia.

Jeżeli masz w planach rozpocząć domowe treningi, warto abyś na początku skompletowała zestaw potrzebnych urządzeń. Na pewno rzeczą, która Ci się przyda jest mata do ćwiczeń, a także hantle, hula hop oraz piłki.

Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

2 komentarze

  1. Jak ja bym chciała się w końcu zmobilizować i zacząć ćwiczyć! Patrzę na kolejne metamorfozy dziewczyn, które wzięły się za siebie i pożera mnie zazdrość :/ wiem, że czasem wystarczy godzina dziennie żeby naprawdę się wyćwiczyć, ale u mnie nawet ta godzina wydaje się być niewykonalna… jak przychodzę z pracy to mam ochotę tylko wyłożyć się na łóżku i nic nie robić. Nie wiem jak się zmobilizować, a chętnie zrzuciłabym te parę kilo, o które jest mnie zdecydowanie za dużo! Gratuluję dziewczynom, którym się udało zrobić sylwetkę w domu i naprawdę je podziwiam.

  2. Przez bardzo długi czas myślałam, że takie ćwiczenia w domu są po prostu nudne, ale kiedy urodziłam dziecko i nie miałam już czasu na wyjścia na siłownię zmieniłam zdanie! Znalezienie fajnych play list z całymi zestawami ćwiczeń, od rozgrzewki aż po rozciąganie, jest naprawdę proste, wystarczy tylko poszperać chwilę w sieci 🙂 osobiście zaczęłam oczywiście od Chodakowskiej, ale teraz ćwiczę na zmianę z innymi trenerkami i muszę przyznać, że jeśli tylko się przyłożę to leją się ze mnie siódme poty 😉

Leave A Reply