Gwałtowna zmiana zachowań żywieniowych to spory stres dla organizmu. Aby tego dokonać należy wyjść ze swojej strefy komfortu i robić wiele rzeczy, o których wcześniej nawet nie marzyłeś. Poniżej znajdziesz kilka metod, które pozwolą Ci na wprowadzenie zdrowego trybu życia. Poznaj skuteczne metody, które pozwolą Ci zachować zdrowie i zmienić swoje życie.

Jak wygląda Twój tryb życia? Które nawyki możesz zmienić?

Zdecydowana większość rzeczy w naszym życiu dzieje się z powodu rzeczy, które powtarzamy każdego dnia. Jeżeli chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, to w pierwszej kolejności zrób listę rzeczy, których już nie będziesz robić. Prawdopodobnie nie uda Ci się ich całkowicie wyeliminować, ale przynajmniej będziesz miał pewność co do tego, co jest niewłaściwe.

Jak dużo słodzisz?

Zadbaj o to, by wyeliminować cukier z diety. Zaufaj, jednak mała zmiana wystarczy, że znacznie ograniczysz ilość pustych kalorii i schudniesz. Słodzisz kawę lub herbatę? Przestań to robić, a po pewnym czasie przyzwyczaisz się do nowego smaku.

Ile w Twojej diecie jest owoców i warzyw?

Im więcej warzyw i owoców w diecie, tym posiłki będą większe objętościowo, ale z mniejszą ilością kalorii. Bardzo dobrym rozwiązaniem są mieszanki warzyw na patelni, które można przygotować również na parze.

Czy gotujesz w domu?

Pamiętaj, że wysoko przetworzona żywność jest szkodliwa.Wybierając samodzielne gotowanie w domu masz większą pewność, co tak naprawdę jesz.

Czy wiesz jaką ilość kalorii zjadasz w ciągu dnia?

Jeżeli nadal nie wiesz ile kalorii ma Twój obiad, to najwyższa pora to sprawdzić. W ten sposób sprawdzisz,czy nie jesz za dużo.

Czy uprawiasz sport?

Zadbaj o poszukanie dyscyplin, które sprawiają Ci przyjemność. Nie lubisz biegać? Nie biegaj. Możesz pograć z dziećmi w piłkę bądź pójść na długi spacer. Do ćwiczeń warto zaangażować znajomych.

Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply