Osoby, które chcą zmienić swój wygląd i dążą do zmniejszenia masy ciała mają obecnie możliwość skorzystać z wielu diet odchudzających. Na rynku dostępnych jest wiele książek, artykułów czy gotowych kuracji odchudzających, które pozwolą raz na zawsze zakończyć walkę z nadprogramowymi kilogramami. Jednak dla laika wybór określonego rozwiązania to nie lada wyzwanie. Poniżej znajdziesz najpotrzebniejsze informacje dotyczące diety wolumetrycznej oraz jej wpływu na organizm.

Na czym polega dieta wolumetryczna?

Na wstępie trzeba dodać, że nie ma ona zaplanowanych jadłospisów na każdy dzień, ale dostarcza wiele informacji  na temat zasad odżywiania, które po zastosowaniu sprawią, że będziesz tracić kilogramy. Z przewodnika dowiesz się czym jest gęstość energetyczna produktów spożywczych i jak dokonywać prawidłowych wyborów w walce z głodem. Żywność dzielona jest na 4 kategorie:

    • 1 kategoria to produkty o bardzo niskiej gęstości energetycznej – obejmują te produkty, które nie zawierają skrobi, owoce, warzywa, chude mięso czy zupy ugotowane na bazie bulionu;
    • 2 kategoria – produkty o niskiej gęstości energetycznej – produkty, które zawierają skrobie, owoce, warzywa, płatki zbożowe, mięso o niskiej zawartości tłuszczu czy rośliny strączkowe;
    • 3 kategoria – produkty o średniej gęstości energetycznej – produkty zawierają mięso, ser, pizzę, frytki, sos sałatkowy, chleb, precle czy lody
    • 4 kategoria czyli produkty o wysokiej gęstości energetycznej – do tej grupy wliczają się krakersy, chipsy, cukierki, czekolady, masło i olej.

Przebywając na diecie będziesz mógł spożywać duże ilości produktów, które kategorii 1 i 2, będziesz musiał uważać na ilość spożywanych przez siebie produktów z kategorii 3 i całkowicie wykreślić ze swojego jadłospisu, a przynajmniej zmniejszyć do minimum spożywanie produktów z kategorii 4. Zalecenia są takie, że każdego dnia będziesz jadł śniadanie, obiad, kolacje oraz kilka przekąsek w ciągu dnia. Produkty, które posiadają duża zawartość wody  odgrywają dużą rolę w diecie wolumetrycznej, ponieważ woda zwiększa wagę żywności nie zmieniając ilości kalorii.

Czy można schudnąć stosując dietę wolumetryczną?

Przy stosowaniu zaleceń dla tego jadłospisu jest to bardzo prawdopodobne. Na ogół dieta bogata jest w żywność o niskiej gęstości energetycznej przez co dostarcza mniej kalorii. Trzeba również dodać, że nie stwierdzono poważnych zagrożeń i skutków ubocznych poprzez stosowanie tej diety.

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Czy łatwo jest stosować dietę wolumetryczną?

Zdecydowanie nie powinieneś głodować podczas stosowania tej diety, ponieważ codzienne menu przewiduje przekąski oraz desery. Jej głównymi założeniami jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze. Ponadto nie ogranicza ona całych grup produktów żywieniowych wobec czego szanse na pozostanie na niej są zdecydowanie wyższe.

Osoby stosujące zalecenia ważne dla tego sposobu żywienia cenią sobie wygodę. Możliwe staje się dowolne układanie jadłospisu, ale konieczne staje się trzymanie ogólnych wytycznych. Na diecie można spożywać alkohol, ale z umiarem. Sporym plusem tej kuracji są setki przepisów na przekąski, zupy, kanapki, makarony, dania wegetariańskie i inne pomysłowe dania, które zmniejszą gęstość energetyczną dziennie spożywanych  produktów. Trzeba również dodać, że jedzenie w restauracji jest dozwolone – konieczne staje się dokonywanie odpowiednich wyborów. Nie powinieneś czuć się głodny na diecie, jeżeli tylko stosujesz się do jej wytycznych.

5/5 - (1 vote)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply