Jagody Acai zaliczane są do grona produktów Superfoods, których wprowadzenie do codziennej diety przyniesie wiele korzyści z uwagi na cenne właściwości w składzie. Jest to bezsprzeczny hit dietetyki. Skąd pochodzą i jakie właściwości sprawiły, że uznano je za najzdrowsze owoce świata? Jagody Acai, zwane również kolcowojem pospolitym to owoce wywodzące się z obszarów Chin, Mongolii i Tybetu w umiarkowanym klimacie – w tamtejszych rejonach znane są od wielu lat. Stosunkowo niedawno zostały wprowadzone na zachodni rynek, który zachłysnął się ich prozdrowotnymi właściwościami. Jagody Acai na odchudzanie uskuteczniają walkę ze zbędnymi kilogramami. Poznaj najcenniejsze właściwości czerwonych rubinów.

Jagody Acai to bomba witaminowa. Wprowadzając je do codziennego jadłospisu dostarczymy organizmowi witaminy C – antyoksydantu, który wspiera naszą odporność, wspomaga profilaktykę groźnych chorób oraz dba o młody wygląd skóry. Ponadto bogate są również w żelazo – niezbędne do produkcji hemoglobiny oraz transportu tlenu w organizmie. Porcja owoców dostarczy również wapnia, miedzi, cynku, fosforu i selenu – wszystkie te pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dlaczego warto wprowadzić jagody Acai do codziennej diety?

  • jagody Acai na odchudzanie zawierają błonnik pokarmowy usprawniający pracę przewodu pokarmowego,
  • obniżają poziom cholesterolu we krwi, regulują pracę serca oraz mają korzystny wpływ na normalizację ciśnienia tętniczego krwi – to za sprawą fitosterolu, który również wspomaga leczenie impotencji i przerostu prostaty
  • wykazują właściwości antynowotworowe oraz zmniejszają skutki uboczne chemioterapii – to zasługa obecnemu kompleksowi białkowo-polisacharydowemu
  • ekstrakt z owoców Acai obniża stężenie cukru i tłuszczów we krwi, co w przyszłości może okazać się pomocne w leczeniu cukrzycy i zaburzeń lipidowych.

Z czym łączyć jagody Acai?

Jagody Acai, które są do kupienia w Polsce zazwyczaj występują w postaci suszonej. W smaku są słodko-kwaśne z lekko pikantną nutką. Śmiało mogą być dodawane do wszystkiego: owsianki, jaglanki, zdrowych koktajli, ciast, czy nawet potraw mięsnych. Należy dodać, że dzienna zalecana porcja do 10-15 g. Jeżeli z kolei nie przepadasz za suszonymi owocami, jagody Acai możesz wprowadzić jako suplement diety w kapsułkach, batonikach i owocowych herbatach.

Tabletki na odchudzanie jagoda Acai

Ostatnimi czasy wyjątkowo głośno zrobiło się o jagodach Acai, które uznane zostały za hit dietetyczny. Jeżeli zastanawiasz się nad jagody Acai czy odchudzają to mamy dla Ciebie dobre informacje. Zostało udowodnione wieloma badaniami, że owoce Acai korzystnie wpływają na walkę ze zbędnymi kilogramami. Acai na odchudzanie jest tym bardziej skuteczna za sprawą ekstraktu, czy tabletki, która nie tylko przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo skutecznie redukuje cellulit i poprawia witalność.

Polecane tabletki oparte na jagodach Acai

Acai Berry 900

Preparat swoją skuteczność zawdzięcza zawartości wyciągu  z jagód acai, które dojrzewają w deszczowych lasach północnej Amazonii.

Ocena internautów 9/10

 

Acai Berry Extreme

Acai Berry Extreme to absolutnie jeden z najlepszych preparatów wspomagających odchudzanie. Produkt zawiera w jednej kapsułce aż 5000 mg jagody acai.

Ocena internautów 8/10

Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply