Liczenie kalorii jest bardzo mocno uciążliwe i nie każda osoba walcząca z nadprogramowymi kilogramami chce stosować kurację odchudzającą, jaka wymaga skrupulatnego liczenia wszystkiego, co się zjadło. Natomiast białko jest potęgą odchudzania ponieważ jest sycące i wolniej trawione przez organizm. W momencie, kiedy to dieta składa się z samych białek, a węglowodany i tłuszcze zostają ograniczone następuje szybka utrata masy ciała. Ograniczenie węglowodanów, które są preferowanym źródłem energii dla organizmu zmusza ciało, aby włączyć do tego procesu alternatywne źródło energii czyli tłuszcz, który to magazynowany jest w tkance tłuszczowej. Plan diety w późniejszych etapach przewiduje powrót do takich produktów jak: chleb, ser, owoce ale w jasno określony sposób. Przekonaj się o korzyściach i wadach jakie niesie stosowanie diety Dukana.

Główne założenia diety Dukana

Przede wszystkim musisz przyzwyczaić się do wielu zasad – wszystkie cztery fazy kuracji odchudzającej są pełne nakazów i zakazów, a nawet najmniejsza wpadka jest uważana za destrukcyjną. Pierwsza faza pozwala jeść produkty, które są źródłem wyłącznie białka chudego. Kolejna faza pozwala wprowadzić do diety 28 warzyw, które nie zawierają skrobi – możne je jeść do drugi dzień. W kolejnej fazie ważne jest, aby dodać więcej pokarmów, niewielkie ilości pieczywa pełnoziarnistego oraz niektóre owoce i sery. Ostatnia faza ma za zadanie utrzymanie efektów. Podczas niej możliwe jest jedzenie wszystkiego – pod warunkiem, że jeden dzień w tygodniu będzie uwzględniał jadłospis zgodny z zasadami fazy pierwszej.

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Czy można schudnąć stosując dietę Dukana?

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że utrata wagi jest czasami duża.

Czy istnieje ryzyko dla zdrowia?

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że krótkoterminowa, wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa dieta nie jest raczej szkodliwa dla zdrowia. Z kolei skutki długoterminowe nie są jest poznane. Po procesie trawienia białka tworzy się kwas moczowy, który musi zostać usunięty. Ze względu na duża ilość białka, nerki muszą pracować intensywniej, co może w znaczący sposób pogorszyć problemy z pracą nerek. Nie mniej jednak wyłączenie całych grup żywnościowych , a mianowicie produktów pełnoziarnistych, owoców może zwiększyć ryzyko niedoborów.

Czy łatwo jest stosować dietę Dukana?

Jeżeli jesteś zwolennikiem ściśle określonych planów żywieniowych i należysz do grona osób, które chcą mieć dokładnie wszystko rozpisane to wprowadzenie diety Dukana powinno być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Mimo faktu, że najbardziej restrykcyjne fazy diety są krótkie to na pewno nie obejdziesz się bez sporej dawki silnej woli. Ponadto przed wprowadzeniem jej zasad wypadałoby abyś skonsultował się z lekarzem specjalistą.
Trzeba dodać, że istnieje całe mnóstwo przepisów dla diety Dukana. Ponadto jedzenie w restauracjach jest dozwolone. Jeżeli jesteś podczas pierwszej fazy spróbuj zamówić stek z przystawką składającą się z owoców morza.

Rate this post
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply