Odchudzanie to skomplikowany proces zmiany, który wymaga czasu, silnej woli i samozaparcia. Jednak może być znacznie skuteczniejszy, jeżeli zastosujemy odpowiednie preparaty. Zgodnie z opiniami specjalistów od żywienia – zioła mają drugorzędny wpływ na odchudzanie, nie mniej jednak wspierają proces odchudzania i usprawniają metabolizm.

Poniżej lista ziół wspomagających proces odchudzania

Nasiona plesznika i nasiona lnu – zaleca się je przyjmować w całości i popijać dużą ilością wody. Po popiciu tworzy się galerowaty żel, który wypełnia żołądek i poczucie sytości. Dodatkowo w dalszym etapie trawienia wspomniany żel pobudza pracę jelit i zapobiega zaparciom.

Należy również wspomnieć, że hamuje przyswajanie tłuszczu i cukru z jelit. Z tego właśnie powodu nie można przyjmować jednocześnie błonnika i lekarstw.

Morszczyn – to zioło, którego działania wspiera funkcjonowanie tarczycy, a przede wszystkim wskazany jest dla osób, które mają problem z wolem. Niemniej jednak wiele osób uważa, że zapał do picia morszczyna hamowany jest przez jego smak – nie należy do smacznych ziół. Dobrym pomysłem jest zakup morszczyna w tabletkach, które pozbawione są rybiego zapachu.

Nieprawidłowy poziom glukozy we krwi pozwala obniżyć łuska fasoli, liście czarnej jagody, ziele rutwicy i wiele innych. Jeżeli cierpisz na cukrzycę albo masz stan przedcukrzycowy, to taki stan wymaga jak najszybszej konsultacji z lekarzem.

Dla osób reagujących na stresujące sytuacje objadaniem się dobrym rozwiązaniem są takie zioła, jak: walerina, serdecznik, melisa, czy głóg.

Warto wspomnieć, że skutecznym rozwiązaniem jest także stosowanie ziół moczopędnych, do których zaliczają się: pokrzywa, czy krwawnik. To one pozwolą Ci na pozbycie się obrzęków i przyspieszą pracę metabolizmy, co korzystnie wpłynie na redukcję masy ciała.

Jedną z roślin o silnym działaniu odchudzającym będzie ostra papryka, a to wszystko za sprawą kapsaicyny, która spala tłuszcz i hamuje apetyt. W tym miejscu nie można pominąć również yerba mate, czy zielonej herbaty. Są to zioła, które mają bardzo zbliżone do siebie działanie – a przede wszystkim dostarczają energii i antyoksydantów oraz poprawiają trawienie. Yerba wpływa również na ruchy perystaltyczne jelit, przyspieszając tym samym wypróżnianie.

Yerba mate, zielona herbata – te dwa zioła mają podobne działanie – dostarczają energii i antyoksydantów, hamują apetyt, poprawiają trawienie. Yerba mate wpływa także na ruchy perystaltyczne jelit. Indianie w dżungli amazońskiej potrafili polować kilka dni, żując liście tej rośliny. Warto zwrócić uwagę także na bardzo dużą ilość kofeiny, której dostarczają te substancje.

Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply