Na ten moment dostępnych jest całe mnóstwo wskazówek na temat sposobów spalania tkanki tłuszczowej, jednak zdecydowana większość z nich okazuje się wyłącznie mitami, które stale wprowadzają w błąd. Poniżej znajdziesz kilka często powtarzanych mitów, które mówią o tym jak można szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Spalić tkankę tłuszczową pomoże długi i intensywny trening kardio

Często czytamy, że dopiero po 40 minutach treningu kardio zaczyna spalać się tłuszcz. Otóż, organizm robi to już na początku, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z treningiem. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że dopiero po pół godzinnym wysiłku proces ten osiąga optymalny próg, gdzie procent zużycia energii z nagromadzonego tłuszczu jest zdecydowanie największy. Ten poziom utrzymuje się przez około 90 minut treningu.

Jest również i druga strona medalu. Intensywny oraz długi trening kardio może nieść ze sobą podwyższony poziom kortyzolu. Kortyzol to naturalny hormon stresu, ale gdy jest nadmiernie wytwarzany  w organizmie powoduje rozkład tkanki mięśniowej i pobudza odkładanie tłuszczu. Warto jest więc zrezygnować z treningów, które de facto będą działać na naszą niekorzyść.

Aby schudnąć, musisz wyeliminować tłuszcz ze swojej diety

Wiele osób boi się tłuszczu, który jest dla nich powodem odkładania się tkanki tłuszczowej stąd też decydują się na wybór zamienników o obniżonej zawartości tłuszczu, których na sklepowych półkach obecnie nie brakuje.
Tłuszcz posiada najwięcej kilodżuli na gram czyli daje najwięcej energii. Wybór zdrowych tłuszczy znajdujących się w: awokado, oleju kokosowym, oliwie z oliwek czy orzechach niesie ze sobą wiele korzyści.

Ranking suplementów diety na odchudzanie

Schudnąć pozwolą intensywne ćwiczenia na siłowni

Osiągnięcie szczupłej i zgrabnej sylwetki wymaga zadbania o ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednio zbilansowaną dietę. Nie jest możliwe osiągniecie zadawalających efektów bez obecności jednego z tych czynników. Musisz jednak pamiętać, że jeżeli Twój organizm przyzwyczajony jest do pracy na mniejszych obrotach to, gdy starasz się zwiększyć intensywność każdego treningu to Twój postęp będzie powolny i możesz bardzo szybko wypalić się. Podczas stosowania diety musisz ćwiczyć mądrze, ale nie ciężej. Zaleca się, aby słuchaj sygnałów wysyłanych przez ciało i należy odpowiednio dostosować swoje treningi do potrzeb.

Musisz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem i wielokrotnie je powtarzać

To kolejny mit mówiący o tym, jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Tak naprawdę nie ma z góry określonego zakresu powtórzeń, które zagwarantują Ci osiągnięcie wymarzonej sylwetki. To przekonanie w szczególności jest powszechne wśród kobiet, które boją się podnosić ciężkie ciężary, by ich ciała zbyt mocno się nie umięśniły.
Podnoszenie umiarkowanych ciężarów w zakresie 8-10 powtórzeń doda Ci nieco więcej tkanki tłuszczowej i pozwoli Ci ją utrzymać zwłaszcza, kiedy jesteś na diecie.

Głodzenie sposobem na zgrabną sylwetkę

Okazuje się, że głodówki to popularny sposób, który tylko na pozór niesie ze sobą korzyści. Wiele osób myśli, że jeżeli zmniejszy ilość przyjmowanych kalorii to ich organizm zacznie pozyskiwać energię ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Nie do końca tak to działa. W momencie, kiedy zostanie zmniejszona ilość przyjmowanych kalorii to metabolizm zaczyna zwalniać. Twój organizm sądzi, że głodujesz i zaczyna przygotowywać się do procesu poprzez odkładanie tkanki tłuszczowej, z której pozyska energie w kolejnych etapach głodówki.

Dopiero stopniowe obniżanie kalorii sprawia, że Twój metabolizm działa poprawnie, dzięki czemu możliwe staje się podtrzymanie tkanki tłuszczowej na dłuższy okres.

Rate this post
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply