Chcesz zdrowo i bezpiecznie odchudzać się? Musisz pamiętać nie tylko o przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia, ale i również o regularnej aktywności fizycznej. Kupienie do domu orbitreka, rowerku stacjonarnego, a nawet bieżni jest świetnym pomysłem. Zanim jednak udasz się do sklepu w celu kupienia sprzętu musisz poznać  kilka wskazówek, które będą bardzo pomocne przy wyborze.

Trening kardio na orbitreku

Orbitrek to maszyna eliptyczna, która to jest wykorzystywana głównie do ćwiczeń kardio, czyli takich, które wykonuje się w równym tempie, ale przez dłuższy czas. Trening na tym urządzeniu daje Ci możliwość umiarkowanego wysiłku, ale bardzo wydajnego. W ten sposób możesz chudnąć, ale i również pracujesz na to, by Twoje ciało stawało się sprawniejsze. W ciągu treningu trwającego 30 minut jesteś w stanie spalić od 200 do 300 kcal (wartości orientacyjne).

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Ćwicząc kardio na orbitreku nie tylko spalasz kalorie, ale i również poprawiasz ogólna wydajność i wytrzymałość organizmu.

Specjaliści są zdania, że podczas treningu na tym urządzeniu wykorzystuje się ok. 80% mięśni całego ciała. Wobec czego nie trenujesz wyłącznie nóg czy ramion – pracujesz nad mięśniami brzucha, pleców i klatki piersiowej. Kolejną bardzo ważną kwestią jest fakt, że podczas ćwiczeń na orbitreku nie nadwyrężasz mięśni ani stawów. Przed zakupem musisz zwrócić uwagę na rodzaj sprzętu. Im jest to sprzęt wyższej klasy, tym posiada lepsze właściwości i więcej możliwości treningu. Ponadto nowoczesne modele dają możliwość regulowania obciążenia nóg i ramion, długość kroków oraz mierzyć tętno. W sprzedaży dostępne są również orbitreki mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne.

Warto również, abyś zdawał sobie sprawę z zalet i wad tego sprzętu. Do tych najważniejszych korzyści wynikających z ćwiczeń na tym urządzeniu zalicza się możliwość jednoczesnego trenowania dolnych i górnych partii ciała. W ten sposób poprawiamy ogólną wydajność organizmu. A jeżeli chodzi o wady to monotonia podczas wykonywania ćwiczeń oraz stałe tempo. Zakup wyłącznie wysokiej klasy sprzętu jest w stanie zagwarantować wygodę i komfort podczas ich wykonywania.

Trening kardio na rowerku stacjonarnym

Jeżeli zależy Ci na spaleniu kalorii to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po rowerek stacjonarny. Tym różni się on od tego tradycyjnego, że daje możliwość regulowania obciążenia kół, a w trakcie ćwiczeń możliwe staje się przybieranie prostej postawy – co z pewnością jest korzystniejsze dla naszego kręgosłupa. W trakcie 15-minutowej sesji na rowerku możesz spalić od 125 do156 kcal (wartości orientacyjne).
Przed zakupem musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że trening na tym urządzeniu wygląda zupełnie inaczej aniżeli w przypadku ćwiczeń na orbitreku. Przede wszystkim trenujesz dolne partie ciala- ud, pośladków, łydek oraz wzmacniasz biodra i mięśnie brzucha. Musisz również pamiętać o tym, że pedałowanie wzmacnia mięśnie trójgłowe i czworogłowe łydek  oraz redukuje cellulit. W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje rowerów stacjonarnych- mechaniczne magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Ponadto są również rowery pionowe, poziome i spinningowe, które pomiędzy sobą różnią się pozycją, jaką to należy przybrać podczas wykonywania ćwiczeń.

Pamiętaj o kilku zasadach, które pomogą Ci dokonać wyboru. Rower mechaniczny to najtańsze i najprostsze urządzenie – stąd też bardzo często jest niedoskonały. Trenując na nim jesteś w stanie szybko wzmocnić mięsnie nóg oraz chrząstki stawowe.

Są możliwe do kupienia po przystępniejszej cenie aniżeli orbitreki. Z wad: trenujesz tylko dolne parte ciała.

5/5 - (1 vote)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply