Zależy Ci na tym, aby stosowana przez Ciebie dieta odchudzająca lub oczyszczająca przyniosła zadawalające efekty? Koniecznie do swojego jadłospisu wprowadź seler naciowy, który nie bez powodu nazywany jest produktem posiadającym ujemne kalorie. Co to właściwie oznacza? Otóż, zjadając 100 gram tego warzywa, dostarczasz organizmowi jedynie 13 kcal i aż 1,6 gram błonnika. Seler naciowy odchudza i bez wątpienia to Twój sprzymierzeniec w skomplikowanym procesie odchudzania.

Działanie prozdrowotne selera naciowego

Pozytywne korzyści dla zdrowia selera naciowego odkryli już starożytni Egipcjanie i Chińczycy, którzy traktowali go, jako naturalny lek moczopędny zwalczający wzdęcia, czy niestrawność, a dodatkowo pomagający ukoić nerwy. Zastosowanie tego warzywa nikogo nie dziwi, gdyż jest on skarbnicą 86 cennych składników odżywczych. Seler naciowy to źródło fosforu, wapnia, cynku, potasu, żelaza, magnezu i beta-karotenu. Ponadto to bogactwo witaminy E, witamin z grupy B, kwasu foliowego, czy witaminy PP.

Wartym zaznaczenia faktem jest, że seler naciowy zawiera dwukrotnie więcej witaminy C niż cytrusy, co stanowi o jego skuteczności w gubieniu kilogramów. W końcu nie od wczoraj wiadomo, że witamina C to naturalny spalacz tkanki tłuszczowej. Innym czynnikiem przyspieszającym spalanie tłuszczu jest niski indeks glikemiczny – to parametr określający wpływ danego produktu na poziom glukozy we krwi w ciągu 2-3 godzin po jego spożyciu. IG dla surowego selera naciowego wynosi 35, jednak już ugotowanego 85, co klasyfikuje go w przedziale węglowodanów szybko przyswajalnych przez organizm, które powodują zwiększenie wydzielania insuliny, a przez co sprzyjających napadów głodu.

Seler naciowy – odchudzanie

Jednym z kluczowych czynników wpływających na intensyfikację spalania tkanki tłuszczowej poprzez wprowadzenie selera naciowego do jadłospisu jest fakt, że w 94% składa się on z wody. Sięgając po seler naciowy na odchudzanie nie musisz obawiać się o kalorie – 100 gram naci kryje 13 kcal. Jego włączenie do jadłospisu wiąże się z właściwościami moczopędnymi – tym sposobem pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu, która odpowiedzialna jest za obrzęki, a także przyspiesza metabolizm i oczyści ciało z toksyn.

5/5 - (2 votes)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply