Stale jesteśmy zasypywani informacjami na temat kuracji odchudzających, których skutkiem jest osiągnięcie zgrabnej i szczupłej sylwetki. Jedną z diet, która w ostatnim czasie szturmem wbiła się na rynek jest dieta płaskiego brzucha. Stosowanie się do jej zaleceń pozwala trwale zwalczyć zbędną tkankę tłuszczową. Przekonaj się, jak wiele korzyści daje jej stosowanie.

Główne założenia diety płaskiego brzucha

Dieta zakłada podaż tłuszczy jednonienasyconych, które dodawane są do każdego posiłku. Trzeba dodać, że dzienny limit kalorii wynosi 1600 kcal – nie mniej jednak znaczenie ma dopasowanie planu diety do wieku, płci i poziomu aktywności każdej osoby. Istotnym jej elementem są owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, orzechy i źródła chudego białka. Trzeba dodać, że istnieją dwie fazy tej kuracji a jest nim na początku czterodniowy szybki start i następujący po nim czterotygodniowy plan. Książka, która opisuje założenia diety płaskiego brzucha zawiera plany posiłków, przepisy kulinarne i listy zakupów.

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Czterodniowy początkowy schemat diety jest najbardziej restrykcyjną częścią programu – w jego trakcie ogranicza się podaż kalorii do 1200 kcal. Jest ona reklamowana jako łatwy i prosty sposób, który promuje niepotrzebne zatrzymanie płynów i gazu w organizmie. Każdego dnia będziesz spożywał cztery posiłki po 300 kcal, które złożone są z dozwolonych produktów. W praktyce oznacza to, że będziesz jadł dużo marchwi, ogórków, pomidorów, odtłuszczonego mleka, oliwy z oliwek, nasion słonecznika, jabłek, piersi z kurczaka, ryb oraz suszonej bazylii. Konieczne staje się również picie wody – minimum dwie litry dziennie. Należy dodać, że jest to specjalnie przygotowana woda, która według twórców diety pomaga uspokoić przewód pokarmowy. Do jej przygotowania potrzebny będzie imbir, ogórek i liście mięty. Z kolei produkty zabronione to alkohol, kawa, herbata, gorące kakao, kwaśne soki owocowe, gumy do żucia, tłuste potrawy, sól, brokuły, chrzan, czosnek, chilli, pieprz czy inne przyprawy.

Z kolei jej czterodniowy plan jedzenia zakłada spożycie trzech posiłków po 400 kcal i jedną przekąskę dziennie liczącą również 400 kcal. Twoje przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe aniżeli cztery godziny. Do każdego posiłku należy dodać odpowiednią ilość kwasów jednonienasyconych.

Czy można schudnąć na diecie Płaskiego Brzucha?

Kuracja odchudzająca promuje utratę masy ciała oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi i otyłości.

Czy istnieje ryzyko dla zdrowia?

Nie stwierdzono żadnych poważnych zagrożeń oraz skutków ubocznych. Zanim jednak zdecydujemy się na wprowadzenie jadłospisu warto jest pomyśleć o konsultacji z lekarzem.

Czy łatwo jest stosować dietę Płaskiego Brzucha?

To menu dietetyczne jasno określa, co też należy jeść, a przede wszystkim kiedy. Zawiera ona również listy zakupów. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że trzymanie się zaleceń diety może być nie lada wyzwaniem dla wielu osób.

5/5 - (2 votes)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply