Aby ćwiczenia mogły przynieść zamierzony efekt należy zadbać o prawidłową dietę. Jakie produkty dla osób trenujących będą najlepsze? Co należałoby ominąć? Co jeść przed treningiem, a co po nim? Poniżej znajdziesz podpowiedzi, które będą pomocne zarówno przy treningu kardio jak i siłowym.

Posiłek przed treningiem kardio

Trening kardio to jeden ze sposobów pozwalających spalić kalorie. Regularne oraz umiarkowane treningi kardio zwiększają wychwyt glukozy i aminokwasów w mięśniach i komórkach wątroby. Ten proces wpływa wyjątkowo korzystnie na zdrowie oraz ma pozytywny wpływ na regeneracje mięśni po treningu siłowym. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że trening kardio jest bardzo mocno związany z utratą białka pochodzącego z tkanki mięśnia, co może prowadzić do zmniejszenia masy mięśniowej i wytrzymałości. Stąd też zaleca się, aby plan treningowy uwzględniał również treningi siłowe oraz by dbać o odpowiednią podaż składników odżywczych w diecie.

Ranking suplementów diety na odchudzanie

Zadbaj również o to, aby w Twoim jadłospisie znalazła się odpowiednia ilość węglowodanów, które powinny stanowić 75-90% posiłku przez treningiem. Dodaj do swojego posiłku biało oraz błonnik, aby dostarczyć bardziej stabilnej rezerwy energii przez cały trening i aby zapobiec zmęczeniu wynikającego z nagłego spadku glukozy we krwi.

Jeżeli zaczynasz się robić głodny, a Twój trening jest przed Twoim pierwszym posiłkiem lub pomiędzy nimi to pamiętaj o zdrowej przekąsce. Twoja przekąska powinna składać się z: wody, przeważającej ilości węglowodanów, niskiej zawartości tłuszczów, stosunkowo niskiej zawartości błonnika i wybierz produkty, które są dla Ciebie dobrze znane.

Węglowodany proste, które zaliczane są do grona tych z wysokim indeksem glikemicznym powodują gwałtowny wzrost glukozy we krwi zapewniając w ten sposób szybki, ale też krótki zastrzyk energii. Źródłem tych węglowodanów jest m.in. : białe pieczywo, biały ryż oraz batony wysokoenergetyczne. Tego typu produkty można jeść przed intensywnym treningiem kardio.

Posiłek po treningu kardio

Nadrzędną zasadą powinno być dla Ciebie uzupełnienie płynów. Woda to najlepszy wybór po tego typu wysiłku. Istnieją również napoje dla sportowców, które uzupełniają dodatkowo utracone elektrolity, ale również zawierają one duże ilości cukru oraz kalorii. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że umiarkowanie intensywny trening nie wymaga zazwyczaj dodatkowych kalorii oraz elektrolitów. Zadbaj o to, aby Twój posiłek po treningu składał się z białek i węglowodanów, które potrzebne są do odbudowania mięśni oraz uzupełnienia zapasów glikogenu. Unikaj tłuszczy, które wydłużą proces trawienia.

5/5 - (2 votes)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply