Aby dieta odchudzająca mogła być skuteczna ważne jest uwzględnienie preferencji smakowych osoby dążącej do wymarzonej sylwetki. Ponadto zaleca się, aby była różnorodna, zbilansowana oraz posiadała odpowiedni limit kaloryczny oraz czas jedzenia przekąsek i dań. Jednak czy pomiędzy zdrowymi śniadaniami i obiadami znajdzie się miejsce na fit desery? Jedno jest pewne – gwarancją sukcesu jest traktowanie zdrowej diety  oraz wszelkich zabiegów w kierunku zrzucania nadprogramowych kilogramów jako nowy styl życia. Zaleca się więc próbować nowych pomysłów na dietetyczne dania oraz przekąski, które oszczędzają ilość przyjmowanych kalorii, mają mniej cukrów prostych i niezdrowych tłuszczów.

Co powinien posiadać zdrowy deser?

Znając kilka podstawowych zasad pozwalających zredukować ilość kalorii w deserze możliwe staje się ich jedzenie bez wyrzutów sumienia. Warto jest mieć w rezerwie kilka ulubionych składników, aby w chwili, kiedy przyjdzie nam ochota na coś słodkiego móc przygotować fit deser. Zanim jednak przejdziesz do przygotowania deseru, na które obecnie nie brakuje przepisów poznaj cenne wskazówki, które pomogą Ci w pełni cieszyć się smakiem czegoś słodkiego.

Ranking diet, sprawdź najskuteczniejszą

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby zachować pewna rezerwę kaloryczną na Twój deser danego dnia. Wypadałoby, abyś już na początku sprawdził swój limit kaloryczny – czyli ilość kalorii, który nie powinieneś przekroczyć. Następnym krokiem jest uwzględnienie kaloryczności śniadania, obiadu i wszelkiego typu przekąsek w ciągu dnia – wtedy możliwe staje się określenie jak dużo i jak kalorycznie możesz zjeść na deser.
Zadbaj o to, aby zachować odpowiedni odstęp czasowy między obiadem. Zwykle podwieczorek kojarzy się z pysznym kawałkiem ciasta. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że w ten sposób doprowadzisz do gwałtownego wzrostu i następującego tuż po nim spadku glukozy we krwi, co wzmocni Twój apetyt oraz odkładanie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Ważne są odpowiednie przerwy pomiędzy posiłkami i przekąskami- zaleca się, aby wynosiły one od 2 do 3 godzin.

Dobrym pomysłem jest, aby deser przygotować domowym sposobem wtedy możliwe jest skomponowanie go ze zdrowych i pełnowartościowych produktów, które nie zaburzą Twojej diety. Pamiętaj o piciu wody, a jeżeli lubisz kawę i herbatę to przygotuj niesłodzoną.
Jeżeli masz w planach upiec ciasto to wybierz w zamian za mąkę pszenną tą żytnią, gryczaną czy orkiszową. Wtedy Twoje ciasto przestaje być tylko pustymi kaloriami.

Pomysł na szybki deser

strong>Świetnym pomysłem na smaczny i zdrowy deser m.in.: szarlotka z razowej mąki, muffinki z musem jabłkowym czy bezmączne bananowe placuszki.
Jeżeli zaliczasz się do grona osób, których sama myśl o zjedzeniu ciastka bez cukru przeraża, to martwisz się zupełnie na zapas.

5/5 - (1 vote)
Share.

About Author

Miłośnik koszykówki dla którego zdrowe odżywianie i sport to styl życia, nie obowiązek. Każdego dnia staramsię inspirować do działania i zrzucenia zbędnych kilogramów setki polaków.

Leave A Reply